Занедбані медичні заклади на Івано-Франківщині перетворюють на соціальні оселі. Оновлені комунальні приміщення незабаром прихистять шість родин із числа внутрішньо переміщених осіб. Держава виділила на цей проєкт понад 6,4 мільйона гривень, а місцевий бюджет додав ще 10% від необхідної суми.
Про нову ініціативу офіційно повідомив очільник Бурштинської громади Василь Андрієшин у коментарі для Суспільного.
Будівельні роботи на об’єктах наразі виконані наполовину. Реконструкція триває у селах Куничі, Новий Мартинів, Озеряни та Різдвяни. Будівельники планують завершити всі заплановані роботи і заселити перших мешканців у нові квартири вже до кінця 2026 року.
“Це — ФАПи, які не використовувалися, але вони числяться, як комунальне майно. В державі є така програма, що на комунальне майно можна виділяти гроші, в кого є. В нашій громаді вони є. Ми скористалися цією можливістю, тому шість сімей будуть переведені в це житло. У Куничах і Озерянах — великі ФАПи, і там будуть жити по дві сім’ї в одній будівлі”, — сказав Василь Андрієшин.
Зараз громада опікується чималою кількістю людей. Тут офіційно зареєстровано близько 1,5 тисячі евакуйованих громадян.
“У найскладніший час було 2,5 тисячі ВПО. Багато з них повернулися, на Київщину особливо. У нас є два шелтери. В одному з них проживають понад 50 ВПО, в іншому — орієнтовно 100 людей”, — розповів голова Бурштинської громади.








